Aktualności

Szkolenie kierowców konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP

  straz-pozarna-ruchomy-obrazek-0038

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie zwraca się z prośbą o złaszenie potrzeb w zakresie szkolenia kierowców konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP.

 

Celem szkolenia jest przygotowanie kierowców - konserwatorów sprzętu OSP do wykonywania zadań operatora sprzętu, do obsługi samochodów pożarniczych oraz urządzeń z silnikami spalinowymi, stanowiących wyposażenie OSP, a także do konserwacji i drobnych napraw mających na celu utrzymanie pełnej sprawności sprzętu ratowniczego OSP.

Kandydat na szkolenie powinien posiadać:

  • skierowanie wg. wzoru określonego; 
  • wiek - nie przekroczone 65 lat;
  • prawo jazdy co najmniej kat. B;
  • potwierdzenie ukończenia szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP wg programu z 2015 roku lub spełnienie równorzędnych wymagań zgodnie z programem szkolenia z 2006 roku.

Z uwagi na stan pandemii, nasze możliwości pozwolą na przeprowadzenie szkolenia maksymalnie dla 15 strażaków. Po zebraniu potrzeb, przyznamy miejsca na szkolenia tym jednostkom OSP (zgodnie z limitem), które mają najmniejszą ilość kierowców. Szkolenie trwa 28 jednostek lekcyjnych, a zaplanowano je na II połowę czerwca.

Liczbowe potrzeby prosimy przekazać do KP PSP w Wołominie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  telefonicznie 0-22 761 33 40. Zapotrzebowanie przyjmujemy do 10 czerwca 2020 r.

 

Z uwagi na panujące obostrzenia rozpoczęte wiosną szkolenie strażaków ratowników OSP prawdopodobnie zostanie zorganizowane we wrześniu.  

 

Sporządził: mł. bryg. J. Kłak

 

środa, 08, lipiec 2020

Maciej Komorowski 511-554-737