Aktualności

Przekazanie sprzętu ochrony osobistej dla strażaków z powiatu wołomińskiego

 

W ostatnim czasie dla strażaków PSP podejmujących każdego dnia różnego rodzaju interwencje oraz realizujących działania związane z koronowirusem SARS-CoV-2 został przekazany asortyment w postaci sprzętu ochrony osobistej.

 

Wydany sprzęt ochrony osobistej został przekazany do Komendy Powiatowej PSP w Wołominie przez Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, która zakupiła go z własnych środków finansowych oraz przekazanych przez Komendę Główną PSP z rezerwy celowej na wsparcie działań związanych z koronawirusem.

 

Przekazany sprzęt będzie służył do zabezpieczenia działań podczas interwencji podejmowanych na co dzień przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz działań związanych z przeciwdziałaniem  rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu wołomińskiego.

 

Ponadto mazowieccy strażacy otrzymali darowiznę w postaci wody mineralnej (4600 butelek) od firmy Żywiec Zdrój S.A. z siedzibą w Węgierskiej Górze oraz butelki napojów z dodatkiem witamin (8100) od Grupy Żywiec S.A. z siedzibą w Żywcu. Również Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z siedzibą przekazał strażakom 2000 szt. maseczek ochronnych.

 

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Wołominie pozyskała:

- generator ozonu – 1 szt.,

- przyłbice - 15 szt.,

- okulary ochronne - 25 szt.,

- rękawiczki jednorazowe – 1200 szt.,

- maseczki chirurgiczne – 1100 szt.,

- płyn do dezynfekcji rąk – 130 litrów,

- płyn do dezynfekcji powierzchni – 180 litrów,

- maseczki FFP2 – 180 szt.,

- maseczki FFP3 – 9 szt.,

- ubrania ochronne typ 4B –33 szt.,

- woda mineralna 1,5 l – 126 szt.,

- napój z lemoniadą i dodatkiem witamin – 120 szt.

 

Strażackie działania związane z epidemią koronowirusa

 

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wołominie wspomagali działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się epidemii koronowirusa poprzez użyczenie i nadzorowanie namiotów pneumatycznych rozstawionych przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie i Szpitalu - Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. Rozstawione namioty mają służyć w sytuacji przyjmowania przez szpitale osób z objawami związanymi z wirusem COVID-19 w celu weryfikacji objawów przez personel medyczny i podjęcia odpowiednich działań.

 

 

Opracowanie: kpt. Daniel Kwiatkowski

Zdjęcia: KP PSP w Wołominie

 

środa, 08, lipiec 2020

Maciej Komorowski 511-554-737