Aktualności

Pożar budynku mieszkalnego na granicy gm. Radzymin i gm. Klembów

 

W poniedziałek po godzinie 04:00 nad ranem straż pożarna została powiadomiona o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Rżyska (gm. Radzymin).

 

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozprzestrzeniający się pożar dachu, poddasza i parteru wraz z garażem w murowanym budynku mieszkalnym. Działania straży polegały na podaniu trzech prądów wody: w natarciu na palącą się elewację i dach od strony lasu, w obronie pomieszczenia kotłowni przylegającego bezpośrednio do budynku oraz wprowadzeniu roty w aparatach powietrznych z trzecim prądem wody do części budynku nie objętej całkowicie pożarem. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki konstrukcji dachu i dogaszeniu pogorzeliska. Pomieszczenie kotłowni nie zostało naruszone przez pożar. W trakcie dogaszania sprawdzono kamerą termowizyjną pogorzelisko w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Po przybyciu właściciela ustalono, że budynek zlokalizowany był w miejscowości Stary Kraszew w gm. Klembów graniczącą w tym miejscu z gm. Radzymin.

W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dach, strop oraz wnętrze budynku na poddaszu i parterze. W działaniach uczestniczyli: JRG Wołomin, OSP Radzymin, OSP Zawady i OSP Kobyłka oraz Policja i Pogotowie Energetyczne.

 

Opracował: kpt. Daniel Kwiatkowski

Fot. kpt. Daniel Kwiatkowski

sobota, 30, maj 2020

Maciej Komorowski 511-554-737