Aktualności

Ćwiczenia powiatowe LAS 2019

   

W dniu 15.05.2019 r. odbyły się w powiecie wołomińskim na terenie Nadleśnictwa Drewnica połączone ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

   Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań większych związków taktcznych z woj. mazowieckiego podczas dużych pożarów lasów obejmujących również podawanie wody na znaczne odległości.

   W trakcie ćwiczeń realizowano następujące założenia: sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania i dysponowania sił do działań, sprawdzenie zabezpieczenia obszarów chronionych przez stanowiska kierowania, utworzenie punktu przyjęcia punktu sił i środków, zbudowanie zaopatrzenia pozwalającego na utrzymanie skutecznych prądów gaśniczych, zorganizowanie łączności radiowej, doskonalenie współdziałania pomiędzy jednostkami oraz doskonalenie umiejętności dowodzenia związkami taktycznymi przez kadrę dowódczą PSP.

   Udział w ćwiczeniach wzięły jednostki OSP z Radzymina, Słupna i Kobyłki oraz zastępy PSP z Wołomina, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Pułtuska. Całość działań nadzorował sztab składający się z oficerów Komendy Powiatowej PSP.

Opracowanie: kpt. Daniel Kwiatkowski

Zdjęcia: KP PSP Wołomin

 

 

czwartek, 19, wrzesień 2019

Maciej Komorowski 511-554-737